رنگ های چوب

لکه گیر چوب چیست ؟ چطوری وسایل چوبی را لکه گیری کنم ؟

لکه گیر چوب چیست ؟ چطوری وسایل چوبی را لکه گیری کنم ؟

رنگ های لکه گیر در دو نوع ساده و متالیک هستند که بستگی به نوع وسیله چوبی هر کدام کاربرد های خودشان را دارند.

رنگ های لکه گیر چوب ساده :

این رنگ بر پایه رزین الکید و نیترات سلولز و انواع پیگمنت های آلی و معدنی و شرایط جوی ایران تولید شده و دارای براقیت و انعطاف پذیری و استحکام عالی میباشد.
سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگی از قبیل چربی ،گردو غبار و … تمیز نموده و با آسترسازی مناسب با استفاده قلم ریز سطج چوب را رنگ آمیزی و لکه گیری میکنیم .

از اصلی ترین خواص این رنگ ها برای استفاده روی سطوح چوبی و لکه گیری سطوح رنگ شده میباشد به همین دلیل بیشتر به عنوان رنگ چوب یا همرنگی چوب شناخته میشود ولی برای استفاده روی سطوح فلزی و پلاستیک و … نیز کاربد دارد.

از دیگر ویژگی های این رنگها برای سطوح چوبی آب گریز بودن آن و همچنین بعد از اجرا روی سطوح چوبی زیبایی های چوب را از بین نمیبرد و طبیعت چوب رو حفظ میکند.

این رنگ های در رنگ های فندقی ، عسلی ، طوسی ، خاکستری ، کرم ، سفید و … تولید میشوند و قابل ترکیب شدن با هم هستند ، یعنی اگر رنگ لکه گیر مقداری با وسیله چوبی اختلاف رنگ داشت بوسیله رنگ های روشن تر و تیره این لکه گیر ها و ترکیب کردن با همدیگه میتوان رنگ مورد نظر ساخت.

 

رنگ لکه گیر چوب متالیک :

این رنگ ها بر پایه رزین اکریلیک و پایه آب هستند و به لحاظ ساختاری از پیگمنت های متالیک ساخته میشوند و دارای براقیت و انعطاف پذیری و استحکام عالی میباشد و جهت لکه گیری وسایل چوبی و فلزی رنگ شده میتوان از آن استفاده کرد .
سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگی از قبیل چربی ،گردو غبار و … تمیز نموده و با آسترسازی مناسب با استفاده قلم ریز سطح چوب را رنگ آمیزی و لکه گیری میکنیم .
از اصلی ترین خواص این رنگ ها برای استفاده روی سطوح چوبی و لکه گیری سطوح رنگ شده میباشد ولی برای استفاده روی سطوح فلزی و پلاستیک رنگ شده نیز کاربد دارد.
از دیگر ویژگی های این رنگها برای سطوح چوبی آبگریز بودن آن است و بعد از خشک شدن در برابر رطوبت مقاوم میشود.

این رنگ های لکه گیر در رنگ های طلایی ، طلایی ورق طلا ، نقره ای ، بژ ، سفید صدفی و … تولید میشوند و قابل ترکیب شدن با هم هستند ، یعنی اگر رنگ لکه گیر مقداری با وسیله چوبی اختلاف رنگ داشت بوسیله رنگ های روشن تر و تیره این لکه گیر ها و ترکیب کردن با همدیگه میتوان رنگ مورد نظر ساخت.

رنگ لکه گیر طلایی روشن

رنگ لکه گیر بژ

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *