ابزار پتینه چیست ؟ انواع مختلف ابزار های پتینه

ابزار پتینه چیست ؟ انواع مختلف ابزار های پتینه

ابزار پتینه کاری به مجموعه از تجهیزات و وسایل گفته می شود که به کمک آنها می توانید نما و طرح خاص در محیط خود ایجاد کنید . البته که این هنر از سالها پیش مورد استفاده قرار می گرفته است و افرادی که به طرح های سنتی علاقه داشتن، به کمک هنر پتینه تلاش می کردند تا محیط خود را قدیمی تر جلوه دهند. اما امروزه از هنر پتینه کاری برای ایجاد دیزاین های مختلف و مدرن استفاده می شود. در این مقاله ما به برخی از مواد و ابزاری که بیشترین استفاده و کاربرد را در این هنر دارند، معرفی شود. البته که هنر پتینه کاری گرایش های مختلفی دارد و بستگی به قدرت تخیل و ایده پردازی های مجری آن میتواند متفاوت باشد.

همواره در نظر داشته باشید که پتینه کاری به عنوان قدیمی سازی معروف شده است اما امروزه انواع مدرن آن نیز موجود می باشد که اغلب از طرح های ابر و باد، طرح های سه بعدی و … مورد استفاده قرار میگیرد .

ماله استیل فنری

 

به طور کلی پتینه هنر دست است و بیشتر از مواد و ابزار نیاز به مجری و هنرمند مجرب دارد و البته ابزارها و مواد مخصوص پتینه در این مسیر به آن ها کمک میکنید و اجرای آن را راحت تر میکند.

 

رول غلطک طرح دار GR29 ماله استنلس استیل ماله گوشه زن استیل دسته چوبی درجه یک ابزار پتینه هزار شیار

 

 

در کل جهت اجرای طرح های پتینه به دو دسته ی مهم محصولات نیاز داریم 

1 : مواد و رنگ های مختلف 

2 : ابزار های دستی و غلطک و …

 

1 : مواد و رنگ های مختلف پتینه:

از رنگ های مختلفی که میتوان در هنر پتینه از آن ها استفاده کرد میتوان به رنگ های زیر اشاره کرد .

اکلیل و پودر های صدفی ، رنگ های پتینه ، خمیر های تکسچر ، خمیر کاهگل، خمیر میکروسمنت ، رزین ها ، کیلر ها و تثبیت کننده ها و …

 

2 : ابزار های دستی و غلطک و …

ابزارهای مخصوص پتینه تنوع های زیادی دارند و البته هر مدل ابزار نیز سایز ها و تنوع های مختلف دیگه ای دارند.

به طور کلی در ابزار های طرح چوب میتوان به ماله های استیل و پلاستیکی ، غلطک های طرح دار ، ابزار های دستی ، هزار خار ، اسفنج های طبیعی و مصنوعی ، ماله ها و ابزارهای شانه دار ،قلم ها ، ابزار های طرح چوب و … اشاره کرد .

قلم مو سرکجغلطک اسفنجی دانه درشت 25 سانت قطور

جهت مشاهده انواع ابزار های پتینه روی لینک کلید کنید .

 

 

چگونه طرح چوب اجرا کنیم ؟ ابزار طرح چوب چیست ؟

چگونه طرح چوب اجرا کنیم ؟ ابزار طرح چوب چیست ؟
ابزار موج انداز طرح چوب یا وودگرینر چیست ؟ روش اجرای طرح چوب مصنوعی 
ابزار موج انداز طرح چوب یا وودگرینر

ابزار طرح چوب، وود براش، غلطک یا موج انداز طرح چوب همگی نام همگی نام هایی هستند که در بازار به این محصول گفته میشود. وود گرینر نوعی وسیله ی لاستیکی است که روی سطح بوم، کاغذ، چوب ، فلز و … قابل استفاده می‌باشد. وودگرینرها در انواع شانه‌ای مثلثی و نیم گرد به صورت تکی و دوتایی موجود هستند. سطح وودگرینر به شکل‌های مختلف با فرورفتگی‌ها و برجستگی‌هایی برای ایجاد بافت چوب و سایر بافت‌ها طراحی شده که به کمک آن در کارهای هنری ، ساختمانی و … میتوان طرح ها و موج ها مصنوعی اینجاد کرد.

اصلی‌ترین کاربرد وود گرینر ایجاد بافت چوب روی سطوح است. جنس این ابزار از پلاستیک منعطف است و با رنگ های آکریلیک، روغنی ، پتینه و … قابل استفاده است.موج مصنوعی یکی از روش‌های ایجاد طرح چوب بر روی انواع سازه‌های چوبی و فلزی و شیشه‌ای و… است. اگر شما علاقه‌مند به طرح و نقش و طبیعت چوب باشید، به‌راحتی می‌توانید هر نوع سازه چوبی را با استفاده از شابلون طرح موج مصنوعی و مقداری رنگ، به طرح چوب آراسته کنید.شما امکان اجرای طرح موج مصنوعی با هر رنگی را خواهید داشت. فقط مهم این هست که روش اجرای درست موج مصنوعی را فرابگیرید و چندین و چند بار تمرین کنید. در این نوشته به آموزش اجرای موج مصنوعی با سه‌ رنگ روغنی، فوری و خام خواهیم پرداخت.

وود گرینر یا مهر طرح چوب جهت اجرای نقش چوب بر روی سطوح مختلف با استفاده از رنگ و شاپان مورد استفاده قرار میگیرد.

این ابزار دارای شانه و دو سایز میباشد که برای کوچیک و بزرگ زدن گره ها و همچنین از شانه ها برای خش انداختن و طرح انداختن مورد استفاده قرار میگیرد .

کاربرد های ابزار طرح چوب

مهم‌ترین دلیل اجرای طرح چوب روی سطوح، افزایش زیبایی سازه هست. شما می‌توانید با ایجاد موج، نمای سازه یا سطح دیوار و… را به چوب نزدیک کنید و زیبایی بیشتری پدیدآورید.از دیگر مزایای این روش، بازسازی سازه‌های قدیمی و استفاده مجدد از آن است. شاید بسیاری از سازه‌های اطراف ما دیگر آن زیبایی قبل و شادابی و طراوت را ندارند و نیاز به تعمیرات مجدد دارنند .با استفاده از ابزار طرح موج مصنوعی می‌توانید به‌راحتی سطح یا دیواره سازه را از حالت یک ورق ساده به سطحی زیبا و نزدیک به طبیعت تغییر دهید.

به طور کلی از ابزار وودگرینر میتوان :
 •  سازه‌های قدیمی که قابل‌استفاده نیستند، به‌راحتی زیبا می‌شوند.
 • با این کار مصنوعات چوبی مستهلک بازیافت و نیاز به استفاده از چوب جدید نیست.
 • حس طبیعت و سرزندگی به فضا القا می‌شود.
 • اجرای آن هزینه بسیار پایینی دارد.

مراحل اجرای طرح چوب:

به طور کلی این عمل در دولایه رنگ اجرا میشود 

ابتدا لایه اول رنگ را بصورت ساده روی سطح اجرا میکنیم ، بعد از پوشش کامل و خشک شدن کامل لایه اول بر روی آن رنگ پتینه ، شاپان و … اجرا میکنیم و بعد از اجرای کامل لایه دوم، قبل از خشک شدن رنگ از ابزار طرح چوب استفاده میکنیم و آن را بر روی رنگ میکشیم . با این عمل رنگ لایه دوم به شکل طرح گره های چوب در می آید و رنگ زیرین از زیر نمایان میشود . انتخاب رنگ ها به سلیقه ی اجرا کننده بستگی دارد ولی بدیهی است که دو لایه رنگ بهتر است نسبت به همدیگه اختلاف رنگ داشته باشند.

 

 

رزین سنگ چیست؟ کاربرد های رزین سنگ

رزین سنگ چیست؟ کاربرد های رزین سنگ

رزین سنگ یک ماده شفاف بی رنگ است که برای پوشش دهی سطوح سنگی، سیمانی یا آجری مورد استفاده قرار می گیرند.

همانطور که می دانید سطوح سنگی نما یا کف ساختمان ، دیوار های سیمانی ، سنگ های آنتیک مستعد خوردگی هستند. حتما تا به حال با کفپوش های سنگی که به صورت موضعی دارای سوراخ های متعدد هستند مواجه شده اید. در واقع اینها همان آسیب های ساختاری بر بستر سنگ می باشد که باعث ایجاد ظاهر ناخوشایند در یک محیط می شود. رزین ها برای ساختمان هایی که سنگ های قدیمی دارند چاله و درز سنگ آن زیاد است فوق العاده است و جهت محافظت و ضد آب کردن سطوح سنگی ، سیمانی ،آجر و سایر مواد معدنی و همچنین بالا بردن مقاومت آن ها در برابر عوامل جوی کاربرد زیادی دارد.

 

کاربردهای گسترده رزین سنگ

رزین سنگ اگر چه به عنوان یک ماده رنگی مختص سطوح سنگی طراحی شده اند. اما کاربردهای آنها بر روی سطوح مختلف بسیار گسترده می باشد. در واقع شما این امکان را خواهید داشت که بر روی سطوح غیر سنگی مانند انواع آجر نما نیز از این رزین ها استفاده کنید.  دیوارهای آجری در اثر تماس مستقیم با رطوبت و همچنین آب و هوای محیط پس از مدتی دچار خوردگی خواهند شد. لذا استفاده از این رزین ها بر روی نمای آجری می تواند هزینه های تعمیر و بازسازی مجدد را در مراحل بعدی بسیار کاهش دهد.

همچنین سطوح های سیمانی و سیمان های مصنوعی مثل میکروسمنت به علت زبر بودن سطح آن ها نمیتوان براحتی سطح آنها را شست و همچنین در مقابل رطوبت مداوم مقاومت بالایی ندارند به همین دلیل رزین سنگ گزینه ی مناسبی جهت محافظت و آب گریز کردن این سطوح است.

صفحات سنگ طبیعی مختلف که غالباً قابلیت استفاده بر روی نما را دارند و همین که می‌توانند به عنوان کفپوش نیز بکارگیری شوند همگی توسط رزین سنگ پوشش دهی میشوند. سطوح بتنی و سیمانی و همچنین سطوحی که از سیمان سفید ساخته شده اند قابلیت پذیرش رزین های سنگ را دارند.

همچنین شما می‌توانید برای سطوح چوبی نیز از رزین سنگ استفاده کنید. در واقع این چوب ها کاربردهای بسیار گسترده‌ای از جمله ایجاد یک فضای تزیینی برای یک سازه در بخش داخلی و خارجی خواهند داشت.  با توجه به کمبود متریال سنگ طبیعی ممکن است برخی از سازه ها از سنگ مصنوعی استفاده کنند. باز هم شما می توانید بر روی متریال های غیر طبیعی یا مصنوعی نیز از این رزین ها استفاده کنید.

موارد مصرف رزین سنگ

 • انواع آجر نما
 • انواع سنگ طبیعی
 • انواع سطوح بتنی و سیمان کشی شده (سیمان سفید)
 • سطوح سیمانی
 • انواع سطوح چوبی مانند ترم وودها
 • انواع سنگ های مصنوعی
 • خمیر میکروسمنت
.

ویژگی‌ رزین نما

 •   قابلیت اجرای سریع و راحت با قلم‌مو یا غلطک رنگ یا ابر
 •  جلوگیری از نم و رطوبت به داخل ساختمان
 • آب گریز کردن سطوح
 •  جلوگیری از نفوذ چربی و خاک
 • قابل شستشو کردن سطوح سیمانی
 • بالا بردن دوام سطوح آجری ، سیمانی و …
 • کاملا بی رنگ و شفاف و عدم زردگرایی سطوح

رزین های سنگ اکثرا براق هستند ولی رزین های سنگ مخصوصی هم در مجموعه چوبین رنگ موجود است که بصورت مات هستند. رزین سنگ مات کاربردهای زیادی دارند . چرا که زیبایی خیلی از سطوح آجرهای تزئینی و سیمان های مصنوعی و سنگ های آنتیک به مات بودن آن هاست و به همین دلیل رزین سنگ های مات برای این سطوح بسیار مناسب هستند و علاوه بر محافظت و آب گریز کردن سطوح ولی حالت براقیت به سطوح نمیدن و حالت آنتیک بودن آن های حفظ میشود.

جهت مشاهده محصولات رزین سنگ به فروشگاه چوبین رنگ سر بزنید .

 

خمیر میکروسمنت ! بر روی میکروسمنت از چه موادی استفاده کنیم ؟

نحوه ی اجرای میکروسمنت! بر روی خمیر میکروسمنت از چه موادی استفاده کنیم ؟

از چه طریقی میکروسمنت را ضد آب و مقاوم کنیم ؟

جهت جلوگیری از زرد گرایی میکروسمنت چکار کنیم ؟

برای محافظت از میکروسمنت از چه موادی استفاده کنیم ؟

 

یکی از مهم ترین مزایای این خمیر این است که روی تمام قسمت‌هایی که سطح صاف دارند فارق از مصالح استفاده شده و یا جنس آن قسمت‌ها و اینکه در کدام بخش از ساختمان وجود دارند قابل اجراست. از این پوشش می‌توان روی دیوارهای داخلی، کف تمام فضاها(حتی پارکینگ) در سرویس بهداشتی، حمام، استخرها، نمای ساختمان، کف و دیوارهای فضاهای عمومی باز یا بسته مثل بازار، کافه و رستوران و…. و حتی در کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها استفاده کرد. علاوه بر همه فضاهای نام برده شده روی وسایل چوبی و ام‌دی‌اف هم قابل اجرا و نصب است.

ما در این مقاله به این موضوع میپردازیم که بعد از اجرای میکروسمنت روی آن از چه موادی استفاده کنیم ؟

روی میکروسنت چه موادی بزنیم ؟

یک از مشکلات و دغدغه های مجری های میکروسمنت این است که بعد از اجرای میکروسمنت بر روی سطوح ،  روی آن از چه موادی استفاده کنند که سطح مورد نظر با دوام ، قابل شستشو ، ضد خش و ضدآب شود و البته به مرور زمان میکروسنت زرد نشود . این موضوعی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم.

خمیر میکروسمنت بعد از اجرا روی هر سطحی تا حدودی مقاوم است ولی به علت زبر بودن سطح و جهت بالا بردن دوام آن بهتر است بر روی آن ماده  ای یا تثبیت کننده ای زده شود .

چه نوع کیلرها و وارنیش هایی مناسب میکروسمنت هستند ؟
وارنیش ها :

جهت سهولت در اجرا میتوان از وارنیش های اکریلیک بر روی میکروسمنت استفاده کرد که هم بصورت براق و هم بصورت مات موجود هستند . از نکات مثبت وارنیش اکریلیک این است که بدون بو هستند و براحتی با یک قلم و غلطک قابل اجرا هستند و همچنین علاوه بر وارنیش براق وارنیش مات نیز موجود است که بعد از اجرا سطح مات و زیبایی میکروسمنت را حفظ میکنند و نکته مهم و اساسی در مورد وارنیش ها اکریلیک این است که کاملا بی رنگ هستند و میکروسمنت های سفید را زرد نمی کنند .

وارنیش های اکریلیک تا حدودی سطح میکروسمنت را مقاوم میکنند ولی خیلی حالت ضد آبی و ضدخش بودن را ندارند و فقط در م

حیط های داخل ساختمان و محیط هایی که در معرض رطوبت مداوم و سایش زیاد نیستند مناسب است .

ما وارنیش های روغنی را برای اینکار پیشنهاد نمیدیم به این علت که هم حالت زردی زیادی دارند و اینکه فقط وارنیش روغنی براق موجود است و کسانی که میخواهند مات بودن میکروسمنت حفظ شود این محصول مناسب آن ها نیست.

 

وارنیش اکریلیک

 

کیلر پلی یورتان یا دوقلو :

به طور کلی رنگ های پلی یورتان ها رنگ ها دو جزیی هستند که خاصیت ضد آب و ضد خش دارند که بستگی به نوع کیفیت آنها میتوان روی سطوح مختلف استفاده کرد ، رنگ های پلی یورتان با کیفیت متوسط را برای سطوح چوبی و پلی یورتان های با کیفیت بالا را میتوان بر روی فلز ، سنگ ، سیمان و میکروسمنت اجرا کرد.

کیلر پلی یورتان ها خاصیت ضد آب و ضد خش به سطح میکروسمنت میده و آن را در مقابل عوامل محیطی مقاوم میکند .

کیلر های پلی یورتان در سری های مختلف تولید میشوند که از کیلر های براق و سوپر براق گرفته تا کیلر های نیم مات و تمام مات در فروشگاه چوبین رنگ موجود میباشند.

و به علت بی رنگ بودن میتوان بر روی انواع سطوح از جمله میکروسمنت ها استفاده کرد و حالت زرد گرایی ندارند و البته مات و براق بودن آن ها باعث کاربردی شدن این محصول بر روی سطوح مختلف میشود.

مزایای کیلر های پلی یورتان بی رنگ بودن و مقاوم بودن آن ها است که البته به علت دو جزئی بودن و فوری بودن آنها نیاز است که با پیستوله اجرا شود که البته با غلطک هم قابل اجرا هستند ولی اصول اجرایی آنها با پیستوله است.

www.choobinrang.com

رزین سنگ مخصوص :

یکی از محصولات بسیار مناسب جهت محافظت و تثبیت میکروسمنت رزین سنگ مخصوص است.

این رزین ها در دو سری مات و براق موجود هستند به همین دلیل کسانی که میخواهند سطح میکروسمنت مات بودن خودش رو از دست نده میتوانند از رزین مات استفاده کنند . از طرفی این رزین ها از میکروسمنت های سفید در مقابل زرد گرایی محافظت میکند.

در مقایسه با پلی یورتان های اجرای راحت تری دارند و با غلطک یا قلم قابل اجرا هستند و نسبت به وارنیش های اکریلیک مقاوت بیشتری دارند و برای محیط های بیرون و محیط هایی که در معرض رطوبت هستند مناسب هستند .

رنگ مشکی مات پلی یورتان هافمن + هاردنررزین سنگ براق گالن کلرا

 

فروشگاه رنگ و ابزار چوبین رنگ

 

 

 

رنگ پاستلی چیست ؟

رنگ پاستلی چیست ؟
رنگ پاستیلی یا پاستلی ؟
رنگ‌های پاستِلی (انگلیسی: pastel colors)، یا رنگ‌های پاستیلی به خانواده رنگ‌های کم‌رنگ تعلق دارند که وقتی در فضای رنگی اچ‌اس‌وی توصیف می‌شوند، روشنی بالایی دارند و سیرشدگی کمی دارند. نام آنها از یک رسانه هنری ساخته شده از رنگدانه و عوامل اتصال جامد، شبیه به مداد رنگی (Crayon)، گرفته شده‌است.

پاستل ها هم نوعی از ابزار برای نقاشی است که بسیار مورد توجه هنرمندان قرار گرفته است. پاستل ها نوعی رنگدانه های پودری هستند که به هم چسبیده شده اند و به شکل موجود در بازار در آمده اند. استفاده از گچ پاستل ها بسیار آسان است و نحوه دست گرفتن آن مانند مداد است. برای هر سبک نقاشی و سوژه ای می توان از این گچ ها استفاده کرد. پاستل ها در نوع در بازار موجود هستند. نوع اول پاستل های گچی نوع دوم پاستل های روغنی هستند. که در نوع دوم به عنوان رنگ های اکریلیک تولید و مورد استفاده قرار میگیرد.

رنگهای اکریلیک پاستلی سوداکو، رنگ شیمیایی با خواص، دوام و درخشندگی بالاست , این رنگها بر پایه آب تولید میشوند

به دلیل داشتن غلطت بالا و خشکایی سریع قابلیت اجرای تکنیکهای متفاوتی از جمله ایجاد سطح مخملی ، پتینه ، بافت و حجم سازی را دارد

‌رنگ های پاستلی در فصل‌های گرم سال طرفداران پرشماری دارند. این رنگ ها هم در طراحی لباس و هم دکوراسیون داخلی منزل بسیار پرکاربرد هستند. ظاهر جذاب و آرامش بخش آن‌ها باعث شده که تقریباً هر بازه سنی با این رنگ ها میانه خوبی داشته باشد. در این مطلب با رنگ های پاستلی بیشتر آشنا خواهیم شد.

رنگ های پاستلی یا رنگ های پاستیلی در دسته شادترین رنگ ها قرار دارند. به رنگ های «رنگ پریده» که دارای روشنایی بالا و غلظت رنگ پایین هستند، رنگ های پاستلی گفته می شود. تعداد این نوع رنگ محدود نیست و می تواند بازه گسترده ای از رنگ ها را شامل شود.

این رنگ ها معمولاً بسیار ملایم، روشن، شاد و آرامش بخش هستنند. یکی از راهکارهای ساخت رنگ پاستلی این است که به رنگ مورد علاقه خود مقداری رنگ سفید اضافه کنید. پس از افزودن رنگ سفید، غلظت و روشنایی آن پایین آمده و در نتیجه به سمت این رنگ ها گرایش پیدا می کند.

رنگ های پاستلی در دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل را نیز به سادگی می توان با رنگ های پاستلی آراست. این رنگ ها را می توان در لوازم منزل، دیوارها و حتی روشنایی منزل استفاده کرد.

رنگ دیوارهای اتاق خواب، آشپزخانه و سرویس بهداشتی را به سادگی می توان از میان این رنگ ها انتخاب کرد. در اتاق های دیگر همچون پذیرایی نیز با رگه هایی از این رنگ می توان احساس کلی و نمای اتاق را تغییر داد.

در انتخاب لوازم و اثاثیه منزل با انواع رنگ پاستلی محدودیت کمتری خواهید داشت. البته قرار نیست تمام منزل را این رنگ ها احاطه کنند. برای مثال پس رنگ آمیزی دیوارها با انواع رنگ پاستلی باید در انتخاب لوازم منزل با این رنگ دقت بیشتری به خرج داد.
روشنایی منزل با رنگ های RGB نیز امروزه بر زیبایی های دکوراسیون داخلی افزوده است. بازه گسترده ای از رنگ های پاستلی را می توانید در میان رنگ های RGB پیدا کنید و محیط هایی همچون آشپزخانه و پذیرایی را با آنها بیارایید.

جهت خرید و مشاهده رنگ های پاستلی درجه یک به وب سایت چوبین رنگ سر بزنید.

لکه گیر چوب چیست ؟ چطوری وسایل چوبی را لکه گیری کنم ؟

لکه گیر چوب چیست ؟ چطوری وسایل چوبی را لکه گیری کنم ؟

رنگ های لکه گیر در دو نوع ساده و متالیک هستند که بستگی به نوع وسیله چوبی هر کدام کاربرد های خودشان را دارند.

رنگ های لکه گیر چوب ساده :

این رنگ بر پایه رزین الکید و نیترات سلولز و انواع پیگمنت های آلی و معدنی و شرایط جوی ایران تولید شده و دارای براقیت و انعطاف پذیری و استحکام عالی میباشد.
سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگی از قبیل چربی ،گردو غبار و … تمیز نموده و با آسترسازی مناسب با استفاده قلم ریز سطج چوب را رنگ آمیزی و لکه گیری میکنیم .

از اصلی ترین خواص این رنگ ها برای استفاده روی سطوح چوبی و لکه گیری سطوح رنگ شده میباشد به همین دلیل بیشتر به عنوان رنگ چوب یا همرنگی چوب شناخته میشود ولی برای استفاده روی سطوح فلزی و پلاستیک و … نیز کاربد دارد.

از دیگر ویژگی های این رنگها برای سطوح چوبی آب گریز بودن آن و همچنین بعد از اجرا روی سطوح چوبی زیبایی های چوب را از بین نمیبرد و طبیعت چوب رو حفظ میکند.

این رنگ های در رنگ های فندقی ، عسلی ، طوسی ، خاکستری ، کرم ، سفید و … تولید میشوند و قابل ترکیب شدن با هم هستند ، یعنی اگر رنگ لکه گیر مقداری با وسیله چوبی اختلاف رنگ داشت بوسیله رنگ های روشن تر و تیره این لکه گیر ها و ترکیب کردن با همدیگه میتوان رنگ مورد نظر ساخت.

 

رنگ لکه گیر چوب متالیک :

این رنگ ها بر پایه رزین اکریلیک و پایه آب هستند و به لحاظ ساختاری از پیگمنت های متالیک ساخته میشوند و دارای براقیت و انعطاف پذیری و استحکام عالی میباشد و جهت لکه گیری وسایل چوبی و فلزی رنگ شده میتوان از آن استفاده کرد .
سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگی از قبیل چربی ،گردو غبار و … تمیز نموده و با آسترسازی مناسب با استفاده قلم ریز سطح چوب را رنگ آمیزی و لکه گیری میکنیم .
از اصلی ترین خواص این رنگ ها برای استفاده روی سطوح چوبی و لکه گیری سطوح رنگ شده میباشد ولی برای استفاده روی سطوح فلزی و پلاستیک رنگ شده نیز کاربد دارد.
از دیگر ویژگی های این رنگها برای سطوح چوبی آبگریز بودن آن است و بعد از خشک شدن در برابر رطوبت مقاوم میشود.

این رنگ های لکه گیر در رنگ های طلایی ، طلایی ورق طلا ، نقره ای ، بژ ، سفید صدفی و … تولید میشوند و قابل ترکیب شدن با هم هستند ، یعنی اگر رنگ لکه گیر مقداری با وسیله چوبی اختلاف رنگ داشت بوسیله رنگ های روشن تر و تیره این لکه گیر ها و ترکیب کردن با همدیگه میتوان رنگ مورد نظر ساخت.

رنگ لکه گیر طلایی روشن

رنگ لکه گیر بژ

 

رنگ مولتی سورفیس چیست ؟ کاربردهای رنگ مولتی سورفیس چیست ؟

رنگ مولتی سورفیس چیست ؟ کاربردهای رنگ مولتی سورفیس چیست ؟

رنگ‌های مولتی سورفیس در ظاهر شباهت زیادی به رنگ‌های اکریلیک دارند، اما قدرت پوشانندگی و کاور این محصول رنگی با رنگ اکریلیک و دیگر رنگ‌ها قابل مقایسه نیست. تنها با یکبار کشیدن قلم‌مو یا ابر آغشته به رنگ مولتی سورفیس روی سطح کارتان متوجه می‌شوید که این قدرت پوشانندگی آن چندین برابر دیگر رنگ‌هاست.

مولتی سورفیس آبی کاربنی

 

مولتی سورفیس دارچینی

رنگ های مولتی سورفیس را از کجا بخریم ؟

جهت خرید رنگ های مولتی سورفیس عمده و تک میتونید از برندهای معتبر و مقرون به صرفه و با تنوع رنگی زیاد از طریق وب سایت چوبین رنگ اقدام نمایید.

 

رنگ نقاشی روی پارچه

رنگ نقاشی روی پارچه

رنگ مخصوص پارچه چیست ؟

بهترین گزینه برای نقاشی روی پارچه و لباس، رنگ اکریلیک است. رنگ اکریلیک مخصوص پارچه بر پایه آب است و کار با آن آسان است.

رنگ پارچه گلبهی

انواع رنگ پارچه :

رنگ پارچه جزء رنگ‌های صنعتی محسوب شده و از لحاظ ویژگی و کیفیت شباهت زیادی به رنگ‌های صنعتی دارد. تنوع رنگ‌های پارچه‌ایی نسبتا زیاد است و تفاوت آن‌ها در ماندگاری و دوام آنها است. از انواع رنگ پارچه می‌توان برای نقاشی و چاپ روی پارچه‌های نخی، ویسکوز، حریر، جیر و… استفاده نمود.

رنگ‌های پارچه‌ای به شما این امکان را می‌دهند که طرح‌های مورد علاقه خود را روی لباس، روتختی، پرده، بالش و یا هر نوع لباس دیگری خلق کنید. روش‌های مختلفی برای رنگ کردن یا تغییر رنگ لباس وجود دارد. ما سه دسته رنگ را می‌توانیم برای پارچه استفاده کنیم. رنگ نساجی، جوهر رنگ و رنگ پارچه اکریلیک .

بهترین رنگ برای نقاشی روی پارچه :

رنگ پارچه رنگی بر پایه اکریلیک است که برای رنگ‌آمیزی طرح‌های کوچک روی انواع لباس و منسوجات استفاده می‌شود. این نوع رنگ را می‌توان با قلم مو یا برس نقاشی کرد، مانند: نقاشی روی بوم‌رنگ. در این روش، رنگ به داخل الیاف پارچه نفوذ می‌کند و یک پیوند دائمی ایجاد می‌کند. رنگ پارچه، رنگی زنده، قابل شستشو، انعطاف پذیر و با ماندگاری بالا است.

برخلاف جوهر و رنگ نساجی، رنگ پارچه نشتی ندارد و در سراسر لباس پخش نمی‌شود. این در اصل همان رنگ اکریلیک است که توسط هنرمندان برای ایجاد نقاشی‌های طبیعت بی‌جان یا پرتره استفاده می‌شود.

انواع رنگ های پارچه اکریلیک :

رنگ های پارچه اکریلیک خود نیز به دسته تقسیم بندی میشوند.

 رنگ پارچه اوپک و رنگ پارچه ترنسپرنت 

رنگ های پارچه اوپک حالت پوششی هستند ولی رنگ های پارچه ترنسپرنت حالت شفاف و آبرنگی دارند و بستگی به نوع نقاشی و سلیقه هنرمند میتوان از هر کدام استفاده کرد.

ویژگی ها رنگ های پارچه :

کاربرد های رنگ های جوهری چیست ؟

کاربرد جوهر رنگ در چیست؟

جوهر رنگ چیست؟

جوهر رنگ نوعی رنگ­ نیترو سلولزی است که دارای ویژگی و کاربردهای فراوانی است. اصلی ­ترین کاربرد جوهر رنگ بر روی سطوح چوبی است و به عنوان پوششی برای این سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی­ های بارز جوهر رنگ می ­توان به انعطاف، مقاومت بالا، جلا و… اشاره کرد.

جوهر ها بر پایه الکل ساخته می‌شوند و دارای رنگ های مختلف شفافی هستند . این جوهر رنگ‌ها به دلیل اینکه بر پایه حلال هستند در داخل  الکل‌ها ،کیلر ها، استون‌ها ، تینرها و … به خوبی و یکنواخت پخش می‌شوند و همچنین در رزین اپوکسی میتوان برای فام بخشیدن از آن استفاده کرد.

 

کاربرد رنگ های جوهری یا کاربرد جوهر رنگ

انواع رنگ جوهری کاربردی شبیه به یکدیگر دارند. این نوع رنگ بیشتر در هنگام اجرای تکنیک هایی مانند ابر و باد، تکنیک آبستره و در مورد تلفیق چوب و رزین مورد استفاده قرار می گیرند.

از سوی دیگر در مواردی که از رزین اپوکسی برای ایجاد پوشش طرح دار و براق در کف یا سقف ساختمان ها استفاده می کنید، طرح زدن با رنگ های جوهری، گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

تفاوت‌های رنگ جوهری و  جوهر میکروبی

رنگ‌های جوهری و الکلی شباهت‌های زیادی دارند اما در مصرف تفاوت‌هایشان معلوم می‌شود:

 • رنگ جوهری را می‌توانید بدون ترکیب با رزین استفاده کنید. یعنی می‌توانید سطح کار را با رنگ جوهری رنگ‌آمیزی کنید و پس‌ازاینکه خشک شد رزین را روی سطح کار بریزید.
 • اما در رنگ میکروبی باید این فرآیند ترکیب هم‌زمان رنگ با هاردنر و رزین رعایت شود.
 • رنگ میکروبی خیلی فرار نیست اما رنگ جوهری خاصیت فرار بالایی دارد و ازاین‌جهت مصرف آن راحت‌تر است.
 • در تکنیک استفاده از بیس سفید رنگ جوهری نیاز به رنگ اکریلیک سفید دارد، اما رنگ میکروبی نیاز به رنگ سفید تیتانیوم دارد.
 • در محصول رزینی که از رنگ جوهری استفاده می‌کنید، لازم است بیس کار را با رنگ سفید اکریلیک چندین مرتبه کاور کنید اما این مورد در مصرف رنگ میکروبی مطرح نیست.
 • رنگ‌های جوهری برای حرکت روی رزین و سطح کار تنها به الکل و باد سشوار نیاز دارند.
 • رنگ‌های میکروبی تنها با قرار  گرفتن رنگ سفید سنگین شده و حرکت می‌کنند، در غیراینصورت خیلی نمی‌توانند در رزین پخش شوند.

 

          لینک خرید رنگ های جوهری 

انواع اسپری رنگ

انواع اسپری رنگ و کاربرد های آن

اسپری رنگ یک قوطی استوانه ای شکل است که رنگ همراه با گاز در این قوطی فشرده میشود ،اسپری های رنگ کاربرد های گوناگون و مختلفی دارند از اسپری های رنگ در صنایع مختلف و در کار های هنری و حتی در منزل استفاده میشود از این رو اسپری های رنگ دارای کاربرد های مختلفی دارند و این کاربرد بیشتر مربوط به مایع رنگ داخل اسپری میباشد ، اسپری های رنگ جایگزین قلم مو ها و قوطی های رنگ شده اند و سرعت و کیفیت امور را تا حدی افزایش داده اند.

اسپری رنگ را میتوان بر تمامی سطوح استفاده کرد. این رنگ ها در انواع مات و براق و فلورسنت و پلیمری و اپوکسی و افکت های فلزی عرضه می گردند.

اسپری های رنگ بنا به نوعشان میتوانند برروی ظاهر و کیفیت کار تاثیر بگذارند

انواع اسپری های رنگ :

در چند مورد باید توجه شود:

 1. بر روی سطوح پلاستیکی که قبلا رنگ آمیزی نشده اند ، باید ابتدا اسپری آستر پلاستیک همین شرکت ، بر روی سطوح زده و سپس اسپری رنگ رال را بر روی آن پاشید.
 2. سطوحی که رنگ را جذب می کنند مثل چوب ، نئوپان و گچ ؛ باید بتونه یا سیلر زده شود و سپس اسپری رنگ رال بر روی آن زده شود
 3. سطوحی که یک بار به طور ضخیم رنگ آمیزی شده اند ، بلا فاصله با اسپری رال نباید رنگ آمیزی شوند . این کار باعث دیرتر خشک شدن رنگ در مرحله ی دوم خواهد شد.
 4. سطوحی که قبلا با رنگ ضعیفی رنگ آمیزی شده اند (یا بعضی از پلاستیک ها) نباید اسپری رنگ رال را روی آن زد . چراکه رنگ خوب خشک نمیشود و حالت سطح چسبنده به خود میگیرد. (حلال رنگ اسپری رال باعث حل کردن رنگ قبلی شده و خود رنگ اسپری نیز خراب خواهد شد .)
 5. رنگ ها بر روی سطوح فلزی که ضد زنگ هستند ، همچون طلا ، نقره ، مس ، برنز و آهن گالوانیزه ، چسبندگی خوبی بر روی آن ها ندارند . بهتر است قبل از رنگ آمیزی از اسپری آستر طوسی یا زینک یا آلومینیوم استفاده شود .
سبد خرید